Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"

Aktualnie znajdujesz się na:

Projekt Platforma e-Dialog


Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” był jednym z Partnerów wdrażających innowacyjny projekt "Platforma e-Dialog", który stanowił  wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w doborze i zarządzaniu personelem, wykorzystując nowoczesne narzędzia informatyczne.

Projekt realizowały następujące instytucje:

  • Nowoczesne Technologie Informatyczne Sp. z o.o.
  • Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”
  • Fundacja Promocji Gmin Polskich
  • Stowarzyszenie Instytut Wspierania Rozwoju Oświaty
  • Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego
  • Pomorska Fundacja Słonecznik

Celem  projektu pt. "Platforma e-Dialog" było dostarczenie polskim przedsiębiorstwom innowacyjnego systemu informatycznego służącego do zarządzania personelem wraz z podnoszeniem kwalifikacji pracowników. Odbiorcą systemu byli  nie tylko małe i średnie przedsiębiorstwa, ale także osoby poszukujące pracy, instytucje szkoleniowe oraz Urzędy Pracy.

Wypracowywanie modelowego rozwiązania polegało na zaprojektowaniu i uruchomieniu systemu informatycznego „Platforma e-Dialog” – narzędzia usprawniającego realizację większości procesów składających się na zarządzanie zasobami ludzkimi w małych i średnich firmach. System wspierał m.in. motywowanie i ocenę personelu, przeprowadzanie rekrutacji oraz projektowanie programów rozwoju zawodowego dla pracowników.
Przy wykorzystaniu narzędzia pracodawca mógł  również przeprowadzić analizę kwalifikacji pracowników, porównując stan obecny z pożądanym wzorcem, a następnie wyszukać szkolenia, które pozwoliły jego pracownikom uzyskać potrzebne umiejętności. System zostanie zaprojektowany w oparciu o trzy elementy: wyniki badania potrzeb małych i średnich firm, przykłady najlepszych praktyk i podobnych rozwiązań zastosowanych w innych krajach Unii Europejskiej oraz w dużych korporacjach.

Celem Partnerstwa nie jest, bowiem jedynie wytworzenie określonego narzędzia, ale również przekazanie jego użytkownikom szeregu ogólnych informacji na temat zasad zarządzania personelem, które będą oni mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy.

 

Metadane

Data publikacji : 13.06.2007
Data modyfikacji : 29.01.2009
Obowiązuje od : 13.06.2007
Podmiot udostępniający informację:
Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Jolanta Borczon
Osoba udostępniająca informację:
Joanna Lizut Dział Organizacyjno - Szkoleniowy

Opcje strony

do góry